• Zimowa przygoda w górach -warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalne

• 24 lutego  w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty rozwijające kompetencje emocjonalne z pomocą muzyki, które prowadził Pan Marcin Jóźwik z firmy Largo- podróżującej filharmonii.

Przy akompaniamencie muzyki (skrzypce, trąbka, fortepian)  przedszkolaki wybrały  się w góry. Tam jako turyści przeżywały  różne przygody ( brały udział w kuligu, tańczyły taniec zbójnicki  ). Wcielały się też w słynne pieski ratownicze, które pomagały uratować zasypanych przez lawinę turystów. Warsztaty inspirowane był metodami wychowawczymi Carla Orffa oraz Weroniki Sherborne.

Opracowała; Beata Mikuła

• Kampania społeczna pt.: „#Rozmawiaj#Reguj”

• Kampanii społeczna pt.: #Rozmawiaj#Reaguj”, przygotowana przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Kampania jest skierowana do wszystkich obywateli, w szczególności do opiekunów dzieci i młodzieży. Jej zadaniem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie omawianego tematu i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone.

Najczęściej samo dziecko ujawnia informację, borykając się często z brakiem zaufania dorosłych, pretensjami, negatywną oceną swojego zachowania. A przecież czyn zabroniony popełnił dorosły. On jest winny i odpowiedzialny za to co się stało, za każdy akt skrzywdzenia dziecka. To nigdy nie jest wina dziecka.

• Bal Karnawałowy 2023

• Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i emocji. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze  w dniu 17.02.2023r. bawiły się dzieci  z naszego przedszkola. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za  wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, biedronki, pszczółki,  rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Manów, Batmanów ...  nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno .

Szczególną uwagę przykuwał wystrój sali balowej,  który wprowadzał w radosny, balowy nastrój.  Kolorowe balony, piękne kolorowe kule świetlne sprawiły, że sala zachęcała do wesołej zabawy.

Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca - muzyką skoczną i rytmiczną.  Dzieci świetnie bawiły się uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach.  Uśmiech nie znikał z ich twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w radosnej i miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i pozytywnych emocji. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

Poszczególne grupy podczas oczekiwania na wspaniałą zabawę, brały udział w sesji fotograficznej, która  miała uwiecznić ich piękne, kolorowe stroje.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Opracowała Beata Mikuła

• Przekaż 1,5% podatku dla Przedszkola

• Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele, Pracownicy i Przyjaciele przedszkola!

W imieniu społeczności Przedszkolnej chcielibyśmy bardzo serdecznie zachęcić Was do wsparcia Naszego Przedszkola w Akcji 1,5%. To nic nie kosztuje, a może zrobić tak wiele dobrego dla rozwoju naszych dzieci.

Zachęćcie Państwo swoich bliskich i znajomych by przekazali swój 1,5% właśnie na rzecz naszego przedszkola!

W przedszkolu dostępne są materiały informacyjne, które mogą zachęcić innych do przyłączenia się do akcji.

Potrzebne dane do wypełnienia PIT-u

Numer KRS: 0000 350 393

Cel szczegółowy 1,5 %: PRZEDSZKOLE   SAMORZADOWE NR 2

Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
            Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
            A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego był dla przedszkolaków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć, przyjaźni i sympatii. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, aby je wręczyć  swoim kolegom i koleżankom. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało lizaka i Walentynowy podwieczorek: piernikowe serduszko z owocowym nadzieniem . Dzień upłynął nam wszystkim w bardzo miłej atmosferze!

Opracowała Beata Mikuła

• Dzień Otwarty

• 9 lutego odbył się w naszym przedszkolu Dzień Otwarty dla przyszłych przedszkolaków. Dzień ten przepełniony był  mnóstwem atrakcji. Dzieci miały okazję poznać sale przedszkolne, gdzie zaangażowane były w różnorodne atrakcje , zabawy  z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zabawy ruchowe i muzyczne. Uczestniczyły także w zajęciach plastycznych, na których wykonały zimową pracę plastyczną .

Czekamy na Was od września i liczymy, że szybko wpasujecie się w naszą przedszkolną rodzinę.

• Bal karnawałowy

• 17 lutego tj. piątek  odbędzie się w przedszkolu Bal Karnawałowy z wodzirejem połączony z sesją fotograficzną.