• Dzień Chłopaka

• Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Tego dnia panie oraz dziewczynki dokładały wszelkich starań by każdy chłopiec mógł poczuć się wyjątkowo. Dziewczynki przygotowały swoim kolegom drobne upominki. Można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Nie zabrakło również wspaniałych konkursów, gier i zabaw. Przygotowane konkurencje sprawiły dzieciom wiele radości. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie.

• Teatrzyk

• "Zaczarowany Świat Bajek"

9 października 2023r. tj. poniedziałek o godz. 9.30

w Domu Kultury przedszkolaki z gr. I,IV i V obejrzą teatrzyk

pt. "Zaczarowany Świat Bajek"

• Ewakuacja

• PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM NR 2 we WŁOSZCZOWIE

Pani Dyrektor Patrycja Dudek w trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci, w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 w dniu 27.09.2023r. o godz. 10:30 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci i pracowników przedszkola umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji oraz z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

• DZiEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci , przyczynia się również do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Dziś po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy na placu przedszkolnym i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały do celu, uczestniczyły w zabawach przy muzyce z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz gumy sensorycznej, pokazywały swoją inwencję twórczą podczas rysowania kredą. Dadatkową atrakcją był również dron, który latał nad głowami naszych przedszkolaków. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

• Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety?

Można!

W dniu 15 września br. roku dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: 30! Akcja Sprzątanie Świata”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie wszystkich uczestników udało się zebrać worki śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników.

Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

• Rady dla Rodziców:)

• Drogi Rodzicu!!!

• Nie przeciągaj pożegnania, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je, przekaż personelowi przedszkola i wyjdź,

• Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu, jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić,

• Nie obiecuj: „Jeśli pójdziesz do przedszkola to coś dostaniesz”, kiedy będziesz odbierać dziecko możesz dać mu maleńki prezencik, ale nie może to być forma przekupywania,

• Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiadało, co wydarzyło się w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres,

• Przestrzegaj godzin przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola, jeśli obiecałeś, że zabierzesz je o określonej porze dnia to bezwzględnie dotrzymaj słowa,

Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem!!!

• Teatrzyk

• "Kot w butach"

25 września 2023r. tj. poniedziałek o godz. 9.30 w Domu Kultury przedszkolaki z gr. II,III i IV obejrzą teatrzyk

pt. Kot w butach