• ANTONINA KOWALCZUK LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO!

• W środę, 20 marca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej  w Kielcach odbyło się podsumowanie Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. W gronie wyróżnionych i nagrodzonych prac znalazła się wychowanka naszego przedszkola Antonina Kowalczuk.

Uczestnicy konkursu za pomocą różnych technik plastycznych przedstawiali własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in. edukacyjnej, kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej. Tematyka konkursu obejmowała udział straży pożarnych w działaniach związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych, akcjach ratowniczo-gaśniczych czy  ratownictwa specjalistycznego.

Praca Antosi  będzie reprezentowała nasze przedszkole oraz powiat włoszczowski w finale centralnym, który odbędzie się w Warszawie.    Laureatka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz wspaniałe nagrody.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni!

• Dzień Przedsiębiorczości

• Dzień Przedsiębiorczości w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 we Włoszczowie

20 marca 2024 r. w naszym przedszkolu gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie w ramach programu „ Dnia Przedsiębiorczości” organizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uczniowie realizujący ten program mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z danym miejscem pracy, dzięki czemu mogą sprawdzić czy zawód ten po prostu im się podoba. Fundacja zachęca do udziału w programie już młodzież z klas pierwszych, aby miała jak najwięcej czasu na zweryfikowanie swoich wyobrażeń o konkretnym zawodzie i podjęcie decyzji dotyczącej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Podczas kilkugodzinnych praktyk młodzi ludzie mieli możliwość poznania specyfiki i charakteru pracy przedszkola. Wzięli udział w zajęciach praktycznych z dziećmi, pomagali w wykonywaniu prac plastycznych, dekoracji , bawili się razem z dziećmi, służyli im pomocą. Obserwowali codzienną pracę nauczycieli z wychowankami w różnych grupach wiekowych, zdobyli wiedzę o tym, jakich kompetencji i wiadomości oczekuje się od kandydatów na tym stanowisku. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w zaproponowane działania. Przedszkolaki bacznie obserwowały zaproszonych gości i aktywnie z nimi współpracowali, czemu towarzyszył uśmiech, radość i zadowolenie naszych podopiecznych.

• Dzień Kobiet

• 8 marca to wyjątkowe święto dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.

W naszym przedszkolu w piątek 8 marca odbyła się uroczystość właśnie z tej okazji . Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Dzieci z grupy 6 – latków przygotowały wspaniały występ. Motylki ze szczególnym zaangażowaniem starały się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym –pięknie tańczyli, śpiewali i recytowali dla wszystkich kobiet w przedszkolu. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały przepiękne kwiaty od chłopców.

Zaraz po obiedzie dzieci wystąpiły po raz kolejny tego dnia tym razem przed licznie zgromadzonymi rodzicami. Po części oficjalnej chłopcy wręczyli wszystkim mamom bukiety kwiatów.

Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku. Uśmiechnięte buzie świadczyły o miło spędzonym czasie.