• XIV Przegląd Mały Artysta pod hasłem "Świat Przyszłości"

• 22 maja we włoszczowskim  Domu Kultury odbył się XIV Przegląd Mały Artysta pod hasłem “Świat Przyszłości”, którego organizatorem było nasze przedszkole.

Wzięły w nim udział przedszkolaki z grupy IV “Motylki” i grupy I “Puchatki” z naszego przedszkola   oraz  przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 3 z oddziałami integracyjnymi i oddziałem zamiejscowym, przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Zespole Placówek Oświatowych nr 2, przedszkolaki z Konieczna, Czarncy, Kurzelowa i Bebelna.

Dzieci przenosiły widzów w cyberświat, międzygalaktyczne podróże  i bajkowe krajobrazy. Mogliśmy także zobaczyć scenkę telewizyjnego wejścia reportera na antenę "na żywo", którą prowadzili Klara i Jaś z grupy "Motylki".  Wydarzenie uświetniła wyjątkowa muzyka, kostiumy i scenografia. .Widzowie zobaczyli pełne kolorów i dynamiki pokazy. Na to nezwykłe wydarzenie zostali zaproszeni; burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek, wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Sławomir Krzysztofik, dyrektor Samorządowego Centrum Oświaty Jolanta Żelichowska oraz dyrektorzy szkół, przedszkoli, żłobka, biblioteki publicznej, poradni psychologiczno-pedagogicznej.

• Dzień Flagi

• "Powiewa flaga,

gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze,

biel i czerwień,

czerwień to miłość,

biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste.”

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi,

a także rozwijając ich poczucie przynależności narodowej w naszym przedszkolu odbyły się
            uroczyste obchody Święta Flagi.
            Przedszkolaki słuchały  hymnu i poznały nazwy polskich symboli .
             Przypomniały sobie historię Państwa Polskiego, odnajdywały na mapie  nazwę naszego kraju
             i wykonywały patriotyczne prace plastyczne.
            W programie znalazły się okolicznościowe wiersze – „Barwy Ojczyste”,
            „Katechizm polskiego dziecka”, a przy  piosence pt.”Jesteśmy Polką i Polakiem”
             zwiedzały najważniejsze polskie miasta. Dzień ten uświadomił wszystkim  przedszkolakom,
            że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.