• Nie przegap możliwości pomocy dzieciom! Przekaż tę prośbę wszystkim Twoim znajomym oraz bliskim! To nic nie kosztuje!

• W imieniu społeczności Przedszkolnej chcielibyśmy bardzo serdecznie zachęcić Was do wsparcia Naszego Przedszkola w Akcji 1,5%. To nic nie kosztuje, a może zrobić tak wiele dobrego dla rozwoju naszych dzieci.Zachęćcie Państwo swoich bliskich i znajomych by przekazali swój 1,5% właśnie na rzecz naszego przedszkola! W przedszkolu dostępne są materiały informacyjne, które mogą zachęcić innych do przyłączenia się do akcji.

Potrzebne dane do wypełnienia PIT-u

Numer KRS:0000 350 393

Cel szczegółowy 1,5 %: PRZEDSZKOLE SAMORZADOWE NR 2

LICZYMY NA WAS!!!

• Bal karnawałowy

• BAL KARNAWAŁOWY odbędzie się w naszym przedszkolu dnia: 1 lutego (czwartek) 2024r.

To doskonała okazja do wcielenia się przez dzieci w ulubione postacie z bajek.

Prosimy rodziców o przygotowanie strojów karnawałowych dla swoich pociech.

Bal karnawałowy będzie połączony z sesją fotograficzną.

• Przedszkolne uroczystości z okazji "Dnia Babci i Dziadka"

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Właśnie z okazji ich święta dzieci z naszego przedszkola przygotowały program artystyczny.

Pani dyrektor Patrycja Dudek w imieniu własnym oraz całej społeczności przedszkolnej przywitała Szanownych Gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji ich Święta, następnie dzieciaki pod czujnym okiem swoich Pań zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. To były naprawdę wyjątkowe spotkania, pełne uśmiechu, radości i wzruszenia. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

• Zapraszamy dzieci 5 i 6-letnie do udziału w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym

• Konkurs ma na celu zainteresowanie dzieci, ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

Organizatorem konkursu Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Kielcach oraz Ochotnicza Strasz Pożarna w Skotnicach (gm. Samborzec).

Uczestnicy konkursu mogą stosować najróżniejsze techniki plastyczne  przedstawiając własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in. edukacyjnej, kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej. Tematyka konkursu obejmuje udział straży pożarnych w działaniach związanych np. z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych, akcjach ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa specjalistycznego,  oraz udział we wszelkich innych wydarzeniach czy działaniach tj.: zawody strażackie, koncerty orkiestr, Młodzieżowe i Dziecięce Drużyny Pożarnicze, itp. Nie przewiduje się przyjmowania prac przestrzennych ani zbiorowych.

Termin składania prac u wychowawców grup : 19.01.2024r.

• Śniadanie- Chleb pszenno -żytni masłem, polędwicą, sałatą i pomidorem, herbata z cytryną (mąka pszenna, mleko, jaja)
        Obiad- Zupa jarzynowa z ziemniakami, makaron z sosem mięsnym, kompot owocowy (mąka pszenna, mleko, jaja, seler
        Podwieczorek- Jogurt truskawkowy- wyrób przedszkolny (mleko)
      • Śniadanie- Bułka z masłem i dżemem truskawkowym, kakao/ herbata (mąka pszenna, soja, mleko, jaja)