• PRZYGODA W LAPONII

• Dnia 22 grudnia nasze przedszkole odwiedzili wspaniali goście. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie  pt. „Przygoda w Laponii”.   Głównymi bohaterami był elf i dziewczynka Zosia, którzy połączyli swoje siły w poszukiwaniu Mikołaja. Dzieci, również wzięły udział w przedstawieniu, gdyż za sprawą serduszek przepełnionych miłością, udało się odnaleźć świętego Mikołaja oraz magię świąt. Przedstawienie  oprócz humoru zawierało wiele pouczających treści. Przedszkolaki chętnie brały udział w proponowanych zabawach, pomagając przy tym bohaterom podejmować właściwe decyzje. Serdecznie dziękujemy aktorom za to przemiłe spotkanie Był to niezwykły czas, wprowadzający w świąteczny nastrój i poczucia magii Świąt.

• ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

• Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, magii, piękna i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienia pt.: „Świąteczne przygotowania” w wykonaniu przedszkolaków z grupy V „Pszczółki”. W godzinach przedpołudniowych przedstawienie obejrzały dzieci wraz z nauczycielami oraz pracownikami, przedszkola, natomiast po południu „Pszczółki” wystąpiły dla swoich rodziców.

Dzieci zaśpiewały znane pastorałki, kolędy, recytowały wiersze. Dziewczynki ubrane w barwne czerwone świąteczne stroje z kokardami we włosach przedstawiły ciekawy taniec
            z pomponami, chłopcy natomiast ubrani w czapki mikołajowe wykazali się niezwykłymi umiejętnościami gry na instrumentach. Ponadto cała grupa wspólnie przedstawiła wspaniały układ taneczny do jednego z bardziej znanych nam utworów świątecznych: „Jingle Bell Rock”. Całość dopełniła wyjątkowa scenografia z mnóstwem światełek oraz białych dekoracji.

Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując brawa od publiczności. Kolejny raz okazało się, że takie emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia.

Marta Migoń

Paulina Kaczmarek

• SPOTKANIE Z BIBLIOTEKARKĄ

• Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem do rozbudzania zainteresowań czytelniczych. W związku z realizacją Projektu Narodowego Czytelnictwa w środowe przedpołudnie 13 grudnia 2023 roku gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Katarzynę Rydzek - Zbierańską – bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej we Włoszczowie.Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, pobudzenie wyobraźni dzieci i zachęcenie do czytania. Krzewiąc zainteresowania czytelnicze wśród dzieci, Pani Kasia pokrótce przypomniała przedszkolakom gdzie znajduje się biblioteka, czemu służy i jak z niej korzystać. Pani Bibliotekarka przybliżyła również przedszkolakom swój zawód. Zwróciła uwagę dzieci na poznawcze walory książek, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki. Dzieci dowiedziały się dlaczego i w jaki sposób należy dbać o książki. Pani Bibliotekarka przywiozła z sobą ciekawe i kolorowe książki, które dzieci mogły obejrzeć, ponadto wysłuchały fragmentów znanych bajek czytanych przez naszego Gościa. Pani Kasia zachęciła dzieci do uczestnictwa w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym „Mała Książka Wielki Człowiek”.

Przedszkolaki zostały także zaproszone do odwiedzenia biblioteki z rodzicami. Pani Kasi dziękujemy za wspólnie spędzony czas i z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne czytelnicze spotkania w naszym przedszkolu. Was drodzy Rodzice, zachęcamy do czytania dzieciom i odwiedzania Biblioteki Publicznej we Włoszczowie. To wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu z pociechami.

• Teatrzyk

• 22 grudnia 2023r. tj. piątek o godz. 9.00

do naszego przedszkola zawita teatrzyk

pt. "Królewskie Pingwiny"