• Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

• W roku szkolnym 2023/ 2024 dzieci z naszego przedszkola  wraz ze swoimi rodzicami przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Opiekunami projektu były Magdalena Fidera i Marta Migoń.

Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Całą akcję rozpoczęłyśmy w październiku 2023 roku. Dzieci wspólnie wybrały maskotkę pomocnika „Misia Zdzisia”, który zaopatrzony w dziennik podróży, w którym dokumentował jednodniowy pobyt w domu przedszkolaka. Zadaniem dzieci było wspólne z rodzicami poczytanie misiowi bajek, opowiadań oraz wykonanie do wybranego utworu rysunku z jego metryczką. Powstał w ten sposób piękny i kolorowy album.

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi.

• ANTONINA KOWALCZUK LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO!

• W środę, 20 marca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej  w Kielcach odbyło się podsumowanie Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. W gronie wyróżnionych i nagrodzonych prac znalazła się wychowanka naszego przedszkola Antonina Kowalczuk.

Uczestnicy konkursu za pomocą różnych technik plastycznych przedstawiali własne wyobrażenia udziału straży pożarnych w działalności m.in. edukacyjnej, kulturalnej, historycznej, wychowawczej, prewencyjnej. Tematyka konkursu obejmowała udział straży pożarnych w działaniach związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych, akcjach ratowniczo-gaśniczych czy  ratownictwa specjalistycznego.

Praca Antosi  będzie reprezentowała nasze przedszkole oraz powiat włoszczowski w finale centralnym, który odbędzie się w Warszawie.    Laureatka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz wspaniałe nagrody.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni!

• Dzień Przedsiębiorczości

• Dzień Przedsiębiorczości w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 we Włoszczowie

20 marca 2024 r. w naszym przedszkolu gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie w ramach programu „ Dnia Przedsiębiorczości” organizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uczniowie realizujący ten program mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z danym miejscem pracy, dzięki czemu mogą sprawdzić czy zawód ten po prostu im się podoba. Fundacja zachęca do udziału w programie już młodzież z klas pierwszych, aby miała jak najwięcej czasu na zweryfikowanie swoich wyobrażeń o konkretnym zawodzie i podjęcie decyzji dotyczącej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

Podczas kilkugodzinnych praktyk młodzi ludzie mieli możliwość poznania specyfiki i charakteru pracy przedszkola. Wzięli udział w zajęciach praktycznych z dziećmi, pomagali w wykonywaniu prac plastycznych, dekoracji , bawili się razem z dziećmi, służyli im pomocą. Obserwowali codzienną pracę nauczycieli z wychowankami w różnych grupach wiekowych, zdobyli wiedzę o tym, jakich kompetencji i wiadomości oczekuje się od kandydatów na tym stanowisku. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w zaproponowane działania. Przedszkolaki bacznie obserwowały zaproszonych gości i aktywnie z nimi współpracowali, czemu towarzyszył uśmiech, radość i zadowolenie naszych podopiecznych.

• Śniadanie- Chleb pszenno -żytni masłem, polędwicą, sałatą i pomidorem, herbata z cytryną (mąka pszenna, mleko, jaja)
        Obiad- Zupa jarzynowa z ziemniakami, makaron z sosem mięsnym, kompot owocowy (mąka pszenna, mleko, jaja, seler
        Podwieczorek- Jogurt truskawkowy- wyrób przedszkolny (mleko)
      • Śniadanie- Bułka z masłem i dżemem truskawkowym, kakao/ herbata (mąka pszenna, soja, mleko, jaja)