• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• Dnia 05.02.2024r. dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w przedszkolu, jak i w czasie wolnym odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z Panem policjantem nt. „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Pan policjant przypomniał o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych, powiedział też jak ich unikać. Pan policjant omówił ze wszystkimi przedszkolakami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Ostrzegł przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformował dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

• Poznajemy świat fizyki poprzez zabawę!

• Drodzy Rodzice!

W środę 7 lutego 2024r. dzieci z naszego przedszkola będą uczestniczyły w Warsztatach Małego Fizyka, podczas których dzieci będą eksplorować świat fizyki poprzez zabawę.

• "Dziś w przedszkolu śmiech i tańce...."

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowały się do niego szykując na tę okazję przepiękne karnawałowe stroje.

W dniu 01.02.2024r. w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy bal karnawałowy. Wszyscy dołożyli wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.
            Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana...Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
            Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzirejkę -  która zachęcała wszystkich do tańca przygotowaną muzyką.
            Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.
            Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, co było głównym celem balu.

• Śniadanie- Chleb pszenno -żytni masłem, polędwicą, sałatą i pomidorem, herbata z cytryną (mąka pszenna, mleko, jaja)
        Obiad- Zupa jarzynowa z ziemniakami, makaron z sosem mięsnym, kompot owocowy (mąka pszenna, mleko, jaja, seler
        Podwieczorek- Jogurt truskawkowy- wyrób przedszkolny (mleko)
      • Śniadanie- Bułka z masłem i dżemem truskawkowym, kakao/ herbata (mąka pszenna, soja, mleko, jaja)