Teatrzy pt."Baśniowy Czarodziej spotyka Świętego Mikołaja"
- 1
Dziś w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pt " Baśniowy Czarodziej spotyka Św. Mikołaja ". Magik, który zawitał do nas, przeniósł dzieci w baśniowy świat magii i zaprosił do wspólnych czarów. Oj, co tu się działo! Pojawiały się piłeczki, znikały chusteczki,same zawiązywały się sznurówki i rozwiązywały supełki, a czarodziejska laska zmieniała kolory. To były prawdziwe czary Uśmiech gościł na twarzach dzieci do samego końca. Czarodziej został nagrodzony gromkimi brawami.
PROGRAMY EKOLOGICZNE W NASZYM PRZEDSZOLU:
Okres przedszkolny jest etapem intensywnego rozwoju dziecka, jak również kształtowania postaw zdrowego stylu życia. Stąd szczególnie istotnym w tym wieku jest podjęcie działań edukacyjnych, które umożliwiają nabycie określonych umiejętności, a także przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno- zdrowotnych. Dlatego też program Rozwoju Wsi, podjął działania w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej w placówkach przedszkolnych. Nasza placówka z wielka chęcią zaangażowała się w te działania. Opracowano ogólnopolski program edukacyjny pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” oraz „Czyste powietrze wokół nas”.
Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym, wśród dzieci i młodzieży kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne . Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” realizowany jest od 2008 roku. Program jest dostosowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Realizowany jest przez nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz przez przedstawicieli środowiska przedszkolnego i szkolnego. Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi. Zajęcia mają charakter warsztatowy. Ta forma dostarcza dzieciom najwięcej okazji do uczenia się przez doświadczenie i zgodnie z zasadami nowoczesnej edukacji zdrowotnej akcentuje aktywny udział dzieci w procesie uczenia się.
Ogólnym założeniem obu programów jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat ekologii oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. W programach podkreślono także znaczenie prawidłowych zachowań związanych z konsumpcją, odżywianiem i higieną oraz niezbędnym ruchem. Szczegóły realizacji poszczególnych programów ekologicznych znajdą Państwo na stronie naszego przedszkola w zakładce: Artykuły- Eko-nowinki.
Opracowały:
Magdalena Fidera
Ewa Malinowska
Odwiedziny Mikołaja
,,Siedzę cichuteńko, patrzę na okienko,
poruszyły się zasłonki!
Chyba już go widzę! Chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki!
Dzyń, dzyń, dzyń – Mikołaju Święty!
Dzyń, dzyń, dzyń – przynieś nam prezenty!”6 grudnia - to szczególna data w kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj. Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było wesoły śpiew przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek.
Dzieci już od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „mikołajowych” dzwoneczków. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych wydarzeń przedszkolaki były odświętnie wystrojone w czerwone ubranka z mikołajkowymi motywami. Święty Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do przedszkola na czas w towarzystwie Śnieżynki. Każda grupa serdecznie witała wyczekiwanego Gościa, śpiewając skoczne piosenki, przygrywając na instrumentach perkusyjnych, recytując piękne wierszyki i tańcząc tylko dla Niego.
Mikołaj podczas wizyty rozmawiał z dziećmi, zachęcając je do bycia grzecznymi, koleżeńskimi, uczynnymi i dobrymi wobec innych. Na koniec wizyty nagrodził przedszkolaki prezentami. W tym dniu nie brakowało uśmiechu, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać!
Gorące podziękowanie składamy Mikołajowi i jego Śnieżynce, że pomimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach. Znów będziemy oczekiwać Jego ponownej wizyty za rok.
Do zobaczenia!
Opracowała: B. Mikuła
Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 28 lutego 2023r.
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia, przedłużające do 28 lutego 2023 roku obowiązywanie trzech stopni alarmowych.
- drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 388 z dnia 30 listopada 2022 roku);
- trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 389 z dnia 30 listopada 2022 roku);
- drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Zarządzenie nr 390 z dnia 30 listopada 2022 roku).
Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.
- Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.
- Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.
- Po20. 01.
- Śniadanie- Chleb orkiszowy z masłem, szynką, listkiem sałatą i papryką, herbata z cytryną (mąka pszenna , jaja)
Obiad- Zupa pieczarkowa z makaronem, placki ziemniaczane, woda z sokiem pomarańczowym. (mleko, mąka pszenna
Podwieczorek- Jabłko, pączki małe (mleko, mąka pszenna, jaja) - Wt21. 01.
- Śniadanie- Chleb razowy z jajkiem w sosie jogurtowym, herbata, przekąska - pomidorek (mleko, mąka pszenna, jaja)
Obiad- Barszcz czerwony z ziemniakami kartacze kraszone boczkiem, kompot owocowy (jajka, mąka pszenna, seler)
Podwieczorek- Koktajl bananowy (wyrób własny) mleko - Śr22. 01.
- Śniadanie- Zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi,
rogal z masłem, herbata (mleko, jaja)
Przekąska jabłko
Obiad- Zupa brokułowa z ziemniakami, kaszotto z warzywami, kompot owocowy (seler, jaja, mąka pszenna)
Podwieczorek- Kanapki z serem żółtym i papryką (mleko, mąka pszenna, jaja) - Cz23. 01.
- Śniadanie- Bułka wrocławska z masłem, serkiem twarożkowym – na słodko, herbata z cytryną , przekąska ogórek świeży, słupki (mleko, mąka pszenna, jaja)
Obiad- Zupa serowa z makaronem, ziemniaki, kotlet siekany z fileta drobiowego, surówka z ogórka kiszonego, jabłka i marchewki, sok pomarańczowy (seler, gorczyca, jaja)
Podwieczorek- Chrupki kukurydziane, mus jabłkowy- wyrób własny. - Pt24. 01.
- Śniadanie- Chleb pszenno-żytni z jajecznicą ze szczypiorkiem, herbata z cytryną, papryka czerwona (mąka pszenna, jaja, mleko)
Obiad- Zupa fasolowa z ziemniakami z natką pietruszki, ryż, ryba w warzywach, kompot owocowy
(seler, zboże)
Podwieczorek- Owocowy stół szwedzki. - So25. 01.
- brak danych
- Ni26. 01.
- brak danych
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danych