.
W roku szkolnym 2023/2024 nasze przedszkole bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła..." - W. Szymborska
Dzieci w wieku przedszkolnym to grupa szczególna, która wymaga naszej troski. Gdy chcemy, aby nasze dzieci mówiły poprawnie możemy im w tym pomóc przez odpowiednią stymulację. Dlatego w tym roku nasze przedszkole zdecydowało się przybliżyć dzieciom oraz ich rodzicom znaczenie czytania i słuchania utworów literackich. Pomaga nam w tym udział w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa”. Ponadto w placówce odbywają się liczne zabawy o charakterze logopedycznym, które pozwolą uniknąć utrwalenia błędnej wymowy.
„Poniedziałek – czytałek” czy „Słuchanie na dywanie” to tylko przykłady zabaw
z wykorzystaniem książek i audiobooków. Przedszkolaki z uwagą słuchają bajek, baśni, wierszy a następnie chętnie wypowiadają się na temat przeczytanego utworu. Udział
w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet logopedyczny” pozwala wdrażać nowe pomysły na zabawy logopedyczne a także wymianę doświadczeń z innymi placówkami. Na stronie przedszkola pojawiła się zakładka „Kącik logopedyczny”, gdzie rodzice mogą przeczytać artykuły dotyczące prawidłowej wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym. Dodatkowo, w każdej sali przedszkolnej powstały „Kąciki logopedyczne”, w których można odnaleźć piórka, słomki, piłeczki, wiatraczki czy lustra logopedyczne. Zabawy logopedyczne to nie tylko właściwa stymulacja rozwoju mowy ale także wspaniała zabawa, która wywołuje dużo uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków.Opracowała:
Paulina Kaczmarek
3
11 listopada 2023r. zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w Biegu Przedszkolaków.
III ŚWIĘTOKRZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA
W dniu 18 października starszaki z grupy III „Motylki”, a dokładnie 12 przedszkolaków w tym 6 dziewczynek i 6 chłopców wzięło udział w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka. Zawody odbyły się w Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie. Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach z innymi przedszkolami z gminy Włoszczowa. Zdobyliśmy 3 miejsce jednak to nie wystarczyło aby się zakwalifikować do kolejnego etapu. Mimo to nasze pociechy spisały się wspaniale, dały ogromny popis swoich umiejętności. Olimpiada była dla nich nowym doświadczeniem i wyzwaniem. Z medalami na szyi wrócili zmęczeni i szczęśliwi do przedszkola. Okazało się, że to nie koniec atrakcji tego dnia– w przedszkolu czekała na nich Pani Dyrektor Patrycja Dudek by pogratulować im fantastycznego udziału w olimpiadzie i wręczyć drobne upominki.
Dla nas nasze przedszkolaki są jedynymi zwycięzcami tej olimpiady. Jesteśmy bardzo dumni z tego jak dzieciaki reprezentowały nasze przedszkole.
Wszystkim olimpijczykom serdecznie gratulujemy, jesteście najlepsi!
10
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej
14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi..
W 1773 roku 14 października na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Warto dodać, że była ona pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Obecnie - na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia - 14 października obchodzimy wspomniane wyżej święto.
To wyjątkowy dzień dla pracowników oświaty, o którym nie zapomniały również dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki ubrane w odświętne stroje dziękowały swoim Paniom recytując wiersze oraz śpiewając piosenki. Nie zabrakło także wspólnych tańców
i zabaw przy porywającej muzyce. Tego dnia padło wiele ciepłych słów oraz życzeń, dzięki czemu dzień dla wszystkich upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.6
- Po20. 01.
- Śniadanie- Chleb orkiszowy z masłem, szynką, listkiem sałatą i papryką, herbata z cytryną (mąka pszenna , jaja)
Obiad- Zupa pieczarkowa z makaronem, placki ziemniaczane, woda z sokiem pomarańczowym. (mleko, mąka pszenna
Podwieczorek- Jabłko, pączki małe (mleko, mąka pszenna, jaja) - Wt21. 01.
- Śniadanie- Chleb razowy z jajkiem w sosie jogurtowym, herbata, przekąska - pomidorek (mleko, mąka pszenna, jaja)
Obiad- Barszcz czerwony z ziemniakami kartacze kraszone boczkiem, kompot owocowy (jajka, mąka pszenna, seler)
Podwieczorek- Koktajl bananowy (wyrób własny) mleko - Śr22. 01.
- Śniadanie- Zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi,
rogal z masłem, herbata (mleko, jaja)
Przekąska jabłko
Obiad- Zupa brokułowa z ziemniakami, kaszotto z warzywami, kompot owocowy (seler, jaja, mąka pszenna)
Podwieczorek- Kanapki z serem żółtym i papryką (mleko, mąka pszenna, jaja) - Cz23. 01.
- Śniadanie- Bułka wrocławska z masłem, serkiem twarożkowym – na słodko, herbata z cytryną , przekąska ogórek świeży, słupki (mleko, mąka pszenna, jaja)
Obiad- Zupa serowa z makaronem, ziemniaki, kotlet siekany z fileta drobiowego, surówka z ogórka kiszonego, jabłka i marchewki, sok pomarańczowy (seler, gorczyca, jaja)
Podwieczorek- Chrupki kukurydziane, mus jabłkowy- wyrób własny. - Pt24. 01.
- Śniadanie- Chleb pszenno-żytni z jajecznicą ze szczypiorkiem, herbata z cytryną, papryka czerwona (mąka pszenna, jaja, mleko)
Obiad- Zupa fasolowa z ziemniakami z natką pietruszki, ryż, ryba w warzywach, kompot owocowy
(seler, zboże)
Podwieczorek- Owocowy stół szwedzki. - So25. 01.
- brak danych
- Ni26. 01.
- brak danych
Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danych